compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Kwas migdałowy, stężenie powyżej 99,5%, 10g, Esent
search

Kwas migdałowy, stężenie powyżej 99,5%, 10g, Esent

Roztwory kwasu poprawiają kondycje skóry. W kosmetyce ceniona jest jego zdolność do rozluźniania połączeń pomiędzy zrogowaciałymi komórkami naskórka – eksfoliacja. W przypadku skóry suchej i szorstkiej kwas nawilża, uelastycznia i poprawia jej koloryt. Przy skórze tłustej z rozszerzonymi porami, czy z bliznami potrądzikowymi , spłyca blizny, nadaje skórze delikatność. Kwas ten spośród innych kwasów AHA wyróżnia się silnym działaniem antybakteryjnym, które sprawia, że zabiegi z jego wykorzystaniem sprawdzają się z powodzeniem w leczeniu stanów zapalnych skóry, zwłaszcza trądziku.

W zależności od stężenia kwasu zależy sposób i intensywność jego działania na skórę.

Roztwory poniżej 10% mają rewelacyjne zdolności nawilżające, tonizujące, bardzo łagodne działanie złuszczające, wspomagają procesy regeneracji.

W przypadku stężenia 20-35% poza działaniem nawilżającym i oczyszczającym, daje efekt peelingu. Peeling kwasem migdałowym regeneruje, wygładza i nawilża skórę, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, rozjaśnia przebarwienia, przeciwdziała trądzikowi i zaskórnikom oraz zwęża rozszerzone pory.

PREPARAT AGRESYWNY. KONICZNE ROZCIEŃCZENIE PRODUKTU. ROZTWÓR DO STOSOWANIA W GABINETACH. SPRZEDAJĄCY NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SKUTKI UŻYWANIA W WARUNKACH DOMOWYCH.

Sposób użycia

Kwas migdałowy należy do surowców kosmetycznych przeznaczonych dla zaawansowanych użytkowników i dla gabinetów kosmetycznym. Mając jakiekolwiek wątpliwości lepiej odstąpić od kuracji przeprowadzanych w domu.

Sprzedany przez nas kwas ma postać pudru, a więc jego stężenie przekracza 99,5%, aby stosować go pielęgnacji skóry należy sporządzić roztwór. Kwas migdałowy rozpuszcza się w gorącej wodzie, aby otrzymać wysokie stężenia roztworów konieczne jest dodanie kilku kropel alkoholu etylowego (spirytusu).

Przy przygotowywaniu roztworu, należy bezwzględnie unikać wdychania czystego kwasu, nie dopuszczać do kontaktu z oczami, bądź błonami śluzowymi!!!

Proporcje kwasu i wody przydatne do przygotowania roztworów:

5% - 10 g kwasu migdałowego + 190 ml wody
10% - 10 g kwasu migdałowego + 90 ml wody
15% - 10 g kwasu migdałowego + 56 ml wody
20% - 10 g kwasu migdałowego + 40 ml wody + kilka kropel etanolu (spirytusu).
25% - 10 g kwasu migdałowego + 30 ml wody + kilka kropel etanolu (spirytusu).
30% - 10 g kwasu migdałowego + 23 ml wody + kilka kropel etanolu (spirytusu).
35% - 10 g kwasu migdałowego + 17,5 ml wody + kilka kropel etanolu (spirytusu).
40% - 10 g kwasu migdałowego + 15 ml wody + kilka kropel etanolu (spirytusu).

Czym odmierzać?

Najprostsze i najdokładniejsze pomiary wagi otrzymamy korzystając z wagi o dokładności minimum 1g. Jeśli jej nie posiadamy można posiłkować się dokładną wagą kuchenną, a wodę odmierzać np. strzykawką.

Przygotowanie roztworu

Do przygotowania roztworu używać wody destylowanej/demineralizowanej. Roztwór przygotowywać w łaźni wodnej (kwas rozpuszcza się w ciepłej /gorącej wodzie).
Przy niskich stężeniach kiedy zamierzamy używać roztworu jako tonik, po otrzymaniu roztworu, będzie miał zdecydowanie za niskie pH, aby je zneutralizować dodajemy sody i mierzymy pH papierkiem lakmusowaym (do kupienia w aptekach i sklepach z odczynnikami), aż do otrzymania pH ok 4-5. (do codziennego stosowania)

Przy stężeniach powyżej 20% do całkowitego rozpuszczenia kwasu będzie konieczne dodanie kilku kropel etanolu (spirytus), etanol również możemy aplikować strzykawką po kilka kropel , tylko tyle aby kwas uległ całkowitemu rozpuszczeniu. Wysokie stężenia przeznaczone są do wykonywania peelingu w związku z tym nie neutralizujemy go sodą.

Po przygotowaniu roztworu przechowujemy go w lodówce przez okres do 14 dni.

Stosowanie

Stężenie tonizująco/nawilżające 5-10%

Roztwór kwasu nakładamy wacikiem kosmetycznym, a po wyschnięciu ( nie spłukujemy!), wklepujemy krem nawilżający, bądź uzupełniamy jego działanie kwasem hialuronowym, czy koenzymem Q10. Kwas w takim stężeniu doskonale nadaje się do oczyszczenia skóry przed maseczką z alg morskich. Kwas w takim stężeniu może być stosowany w codziennej pielęgnacji skóry.

Stężenie peelingujące 20-35%

Jeżeli rozpoczynamy przygodę z pellingiem z kwasu migdałowego w warunkach domowych zaczynamy od niskich stężeń (od 20%). Preparat nakładamy na czystą skórę wacikiem kosmetycznym i pozostawiamy na okres 10-15 minut ! Po nałożeniu spodziewajmy się pieczenia i szczypania skóry. Gdy dyskomfort jest zbyt uciążliwy preparat zmywamy wcześniej! Peeling zmywamy wodą i mydłem w kostce (neutralizuje ono kwas).

Po zabiegu i dokładnym spłukaniu peelingu oraz umyciu twarzy mydłem na skórę nakładamy tłusty krem.

Zabiegi przeprowadzamy raz na dwa tygodnie!!! W tracie kolejnych peelingów skóra nabiera odporności na kwas wówczas podwyższamy stężenie i wydłużamy czas. Maksymalne stężenia to 35% i czas do 20 minut !!!

ZAWSZE STOSUJEMY ZASADĘ MAŁYCH KROKÓW, ZACZYNAJĄC OD NISKICH STĘŻEŃ I KRÓTSZYCH CZASÓW.

Przy dłuższym używaniu preparatów zawierających kwas migdałowy obserwujemy:

  • poprawę jędrności i elastyczności skóry,
  • zwiększoną produkcję włókien kolagenu i mukopolisacharydów,
  • przyspieszenie odnowy komórkowej,
  • zmiękczanie i wygładzanie skóry, poprawa barwy i faktury skóry
  • zmniejszenie zmarszczek i spłycenie blizn, zapobieganie starzeniu się skóry,
  • rozjaśnienie plam pigmentowych i przebarwień,
  • czyszczenie skóry.

Informacje chemiczne

Kwas migdałowy – organiczny związek chemiczny; aromatyczny hydroksykwas karboksylowy. Jest związkiem chiralnym i posiada dwa enancjomery. Ma postać drobnych kryształków o charakterystycznym zapachu. Rozpuszcza się w wodzie na gorąco, bardzo dobrze rozpuszcza się w alkoholu.

INCI

Mandelic Acid

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze

Zaloguj się
5258-287AE
Nowy
  • Produkt Naturalny
    TAK
  • Odpowiednie dla wegan
    TAK
  • ean13
    5902574359735

Kwas migdałowy, stężenie powyżej 99,5%, 10g, Esent

Roztwory kwasu poprawiają kondycje skóry. W kosmetyce ceniona jest jego zdolność do rozluźniania połączeń pomiędzy zrogowaciałymi komórkami naskórka – eksfoliacja. W przypadku skóry suchej i szorstkiej kwas nawilża, uelastycznia i poprawia jej koloryt. 

Zobacz także

Ładowanie...